O nás

Zajímáte se více o spolek?

Zkuste se podívat na stanovy a členy spolku.


To hlavní a podstatné jsme o nás napsali již v úvodu. Jsme spolek, který zatím nemá historii a prakticky žádné zkušenosti, ale o to víc se budeme snažit prosadit naši myšlenku a být prospěšní všem, kteří s námi budou chtít spolupracovat.

Spolek Hanasen byl do spolkového rejstříku zapsán dne 15.6.2015 a v současné době má tři členy. Většina z nás na vlastní kůži poznala, jak těžké je najít práci, když máte 50 a více let, máte zdravotní handicap, případně obojí. Myšlenka na založení našeho spolku vznikala postupně a dlouho. Je asi pochopitelné, že hlavním problémem bylo finanční zajištění celého projektu. Jít do takové nejistoty není v dnešní době jednoduché. Ale aby bylo možné říct, že něco nejde, je potřeba to vyzkoušet.

Oficiálnímu vzniku předcházelo mnoho práce, počítání a hlavně hledání vhodného prostoru pro zřízení prodejny. Najít cenově přijatelný pronájem prostor bylo těžké. Proto jsme přijali nabídku jedné brněnské podnikatelky s tím, že najdeme prostory větší a budeme v nich působit vedle sebe. Vše se zdálo být na dobré cestě, asi po 2 měsících hledání jsme vhodný prostor našli a začalo plánování zařízení, úprav apod. Bohužel se ukázalo, že ne všichni lidé jednají s čestným úmyslem a že jsou mezi námi i takoví, kteří jsou schopni zneužít postižených lidí ve vlastní prospěch. Po velmi náročném pracovním víkendu, kdy jsme se snažili uvést do pořádku "společně" pronajaté prostory, nám paní podnikatelka sdělila, že s námi spolupracovat již dál nebude a v obchodě pro nás není místo. Protože nájemní smlouva byla na žádost majitele objektu napsaná jen na ni, i když v ní byl vymezen souhlas s podnájmem, nezbylo nám nic jiného, než začít hledat prostory nové.

Sice jsme ztratili minimálně měsíc času, ale povedlo se najít krásný malý obchůdek v centru Brna. 15.7.2015 jsme převzali od pana majitele klíče a v neděli 26.7.2015 jsme slavnostně zahájili provoz. Fotografie ze zahájení najdete ve fotogalerii.

Jak se však postupem času ukázalo, moc lidí ulicí Kopečnou neprojde. Naši zákazníci k nám přicházejí cíleně a potěšující pro nás je, že se k nám rádi vracejí. Nicméně z výnosu přímého prodeje vysoký komerční nájem nezaplatíme. Proto jsme začali hledat nové prostory, které by byly na více lidnatém místě a pokud možno i levnější. Bylo nám jasné, že takové prostory můžeme získat pouze ve spolupráci s Městskou částí Brno-střed. Asi po půl roce od podání žádosti o pronájem nebytového prostoru nám Rada MČ Brno - střed vyhověla a k 1.2.2016 jsme podepsali nájemní smlouvu na prostory Veveří 73. Fotografie nových prostor najdete ve fotogalerii.

Jedná se o nebytové prostory v dobré lokalitě, nicméně po 2,5 měsících nájmu stále netopíme a potýkáme se se spoustou problémů s provozem. Nicméně od 23.2.2016 prodáváme a v současné době máme již v provozu i naši malou dílničku.

Celková plocha prodejny je cca 43 m2 a je rozdělena na dvě místnosti a zázemí ( kuchyňka, WC a sklad). Nyní tedy můžeme v plné míře dostát původnímu záměru, kterým nebyl jen pouhý prodej vlastnoručních výrobků cílové skupiny osob, ale také zřízení malé dílny pro maloseriovou výrobu drobných věcí z textilu, papíru apod. V dílně je dostatek prostoru i pro pořádání kursů v malých skupinkách.

Zveme Vás k návštěvě, rádi Vám ukážeme celé prostory a řekneme vše, co Vás bude zajímat. A hlavně: držte nám palce!